Współczesna metoda pływania

Współczesna metoda pływania

przez Artur92 » Wt maja 23, 2017 9:01 am

Chwila jest dzisiaj dyscyplin sportu - szczególnie sportów indywidualnych, w jakich technika nie odgrywałaby istotnego znaczenia. Pływanie ważna z pewnością zaliczyć do sportów o ważnych wymaganiach technicznych. Rozważania nad tę techniką pływania warto rozpocząć od – na pozór banalnego stwierdzenia, że woda stanowi obce człowiekowi środowisko, w jakim wspominanie się wymaga z niego dodatkowych sił i umiejętności. Trenerzy i zawodnicy są zgodni - wśród czynników stymulujących poziom wyników sportowych w pływaniu, poza ruchem w małych górach, samym z najistotniejszych jest mistrzostwo |techniczne sportowca. Zdaniem wielu ekspertów technika pływania jest praktycznie niewyczerpanym źródłem możliwości poprawy wyników sportowych. Rywalizacja w pływaniu chce z jej uczestników indywidualnych a na wielkim stopniu umiejętności technicznych.
W szeroko rozumianym procesie nauczania pływania można poznać trzy podstawowe formy techniki pływania, które zachodzą na drugich jego poziomach. Zapewnia utrzymanie się na wodzie a dodatkowo przekładanie się po powierzchni wody w możliwość nieekonomiczny. Uproszczony sposób pływania charakteryzuje nieprawidłowe napisaniem w wodzie, spokojne i nieskoordynowane ruchy kończyn a jeszcze brak wydechu do wody. Zapewnia ekonomizację wysiłku, uczymy pewnych sekwencji ruchowych tworzących się na latanie określonym sposobem. Dokładność naśladowania przyjętych standardów daje możliwości chodzenia w rodzaj ekonomiczny. Prawidłowe napisanie na wodzie, skoordynowana praca ramion i nóg, wydech do wody zsynchronizowany z produkcją ramienia - to ważne cechy techniki wzorcowej. Jest na planie osiągnięcie maksymalnej szybkości pływania. Stanowi ona dużo indywidualna, jednak czynności ruchowe pragną być przydatne z aktualnymi przepisami sportowymi. Obserwacja realiów współczesnego sportu pływackiego pokazuje wyraźnie relację między techniką pływania (jej efektywnością), a wynikiem sportowym (szybkością pływania). Wielcy zawodnicy charakteryzują się lekkością i skutecznością ruchów pływackich w zestawieniu do zawodników prostych Stanowi ostatnie dodatkowe dzięki wielkiej i kompleksowej pracy nad techniką pływania podczas pierwszych lat szkolenia i potem budowaniu i doskonaleniu technologii w obecny technika, aby uwzględniała charakterystyczne wartości i oferty zawodnika, w szczególności jego budowę somatyczną.
Skuteczne pływanie to wiedza minimalizowania oporów i dodawanie napędu. W terminie pływania przechodzimy do czynienia ze swoistą „grą” dwóch rodzajów sił. Z jakiejś strony siły oporu wody zwalniają pływaka w jego ruchu postępowym, z różnej i tworzy on zdolności napędowe, których naturalną myślą jest zwiększenia szybkości pływania. Pływak pewno naprawdę długo przyśpieszać swój styl, jak długo produkowane przez niego role napędowe przewyższać będą siły oporu wody. Zmiany w historiach sił napędowych do grup oporu tłumaczą kolei w szybkości chodzenia na dystansie, kiedy to siła żyje czy maleje w ciągu każdego ruchu napędowego (cyklu ruchowe). Z prawdziwym uproszczeniem można powiedzieć, że szybkość, z którą ciągnie się pływak zależy w trudnej skali z bycia przez niego kompetencje do ZWIĘKSZANIA NAPĘDU oraz REDUKOWANIA OPORU WODY, a dodatkowo umiejętności minimalizowania kosztów energetycznych (ekonomizacja ruchów napędowych). Poprawa skuteczności pływania (poza tak przygotowaniem kondycyjnym), może wystąpić w zysku celowych działań trenera i zawodnika jakich priorytetem jest zmniejszanie oporów wody oraz zwiększanie zdolności napędowych pływaka. Praktyka szkoleniowa pokazuje, że korzystne efekty podejmuje się łącząc pracę nad zwiększeniem wartości i długości pociągnięcia z działaniami dążącymi do redukowania.
 
Posty: 16
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 6:51 pm
Lokalizacja: Poland

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
cron