Najzdrowszy odkurzacz – na tego zwrócic uwagę?

Najzdrowszy odkurzacz – na tego zwrócic uwagę?

przez Karola83 » So mar 18, 2017 9:53 am

Pierwszy odkurzacz był w treści elektryczną szczotką do dywanów. Współcześnie używane odkurzacze – poza estetyką – nie poprawiłyby się w treści od kilkudziesięciu lat, ale wszakże do ideału brakuje im wiele. Jak łączy się najczystsze odkurzacze spośród dostępnych na zbycie?



Pozbyć się worka
Słabymi punktami tradycyjnego odkurzacza są worki i filtry. Standardowe odkurzacze zapychają się i wielkość ssania jest zatracona w granicę zapełniania torby. Innowacyjne odkurzacze do przechowywania zanieczyszczeń używają wody. W takich odkurzaczach nie pamięta także tradycyjnych filtrów, które przy zmianie uwalniają cząsteczki kurzu do dobrego pomieszczenia. Odkurzacze wodne ogromnie skutecznie także na pewne zatrzymują alergeny, pyły czy kurz, jakie są zatapiane natomiast nie mogą następnie zostać uwolnione. Należy przy czym odkryć, że konstrukcja filtra sprawia, iż strona cząstek, tych najmniejszych, ale to i najniebezpieczniejszych dla zdrowia, a tak nie potrafi zostać zatrzymana.
Worek jest same punktem centralnym z względu na ekologię: papierowy bądź z tkanin syntetycznych, zawsze musi zostawić w skutku wyrzucony, a w odkurzaczach wodnych takiego dylematu nie ma. Usuniętymi wraz z wodą zanieczyszczeniami z szczęściem wcielą się klasyczne bądź przydomowe oczyszczalnie ścieków.
Worek tenże w sobie stanowi idealne miejsce dla milionów, miliardów bakterii, grzybów i roztoczy. Ich formy przetrwalnikowe najczęściej mogą same zostać usunięte z odkurzacza, bowiem są niższe niż oka filtru. Nabywając taki odkurzacz do domu, naraża się całą grupę na podrażnienia, a to wysoko za czym chodzi, i choroby dróg oddechowych.
Nawilżanie powietrza
Woda nie tylko lepiej wyłapuje i absorbuje cząstki brudu i kurzu niż przeciętne worki próżniowe, lecz umie te stanowić rozpuszczalnik dla olejków zapachowych np. z nutką eukaliptusa, co zamieni odkurzacz w wspaniały nawilżacz powietrza łagodzący objawy alergii, astmy, także nowych chorób dróg oddechowych.


Mała część modeli najlepszych odkurzaczy wodnych ma tryb cichy, za pomocą jakiego można zdjąć zapachy z budynku. Mając z olejków zapachowych, można przekształcić taki odkurzacz w odświeżacz powietrza lub środek dezodoryzujący do niszczenia nieprzyjemnych zapachów zwierząt, przypalonych potraw itd. Wolno również dodać olejek eukaliptusowy dla udrożnienia dróg oddechowych. Olejek zbiera się do zbiornika wodnego, a resztą zatrzymuje się odkurzacz.
Najlepsi producenci, jacy odkurzacze projektowali już po co, aby umiały one podejmować jak nawilżacze i dezodoranty, sprzedają olejki w układzie z odkurzaczami. To system korzystny, bowiem w działalności każdy odkurzacz jest cokolwiek inny, i olejki zapachowe są wrażliwe np. na temperaturę albo wielkość drobinek wody, na których są roznoszone – wybór olejku proponowanego przez producenta odkurzacza zezwala na zdobycie najdoskonalszych skutków.
Wracamy do dobrego włosia
Włosie syntetyczne jest chyba również tanie oraz bezproblemowe w sztuce, lecz powierzchnia każdego włókienka pod mikroskopem jest doskonale gładka. Takie szczotki pracują jak zmiotki, ale nic gra tym. Włosie końskie ma określoną strukturę, która niewątpliwie dobrze wydajnie zbiera małe zanieczyszczenia. Poza tym szczotki z końskim włosiem są mniejsze i pozwolą na czyszczenie również tych dziedzinie, których nie należy sprzątać zwykłym odkurzaczem: zabytkowe abażury lub szkło, jedwabne dywany, zasłony, delikatne pokrycia foteli czy powierzchnia telewizorów LED to zaledwie pewne przypadki.
Podsumowanie
Właśnie na rynku są propozycje, które posiadają decydować opcję dla organizmu filtracji wodnej, lecz żaden spośród nich nie może robić jako nawilżacz, ale choćby najdoskonalsze filtry HEPA, wychwytujące większość zanieczyszczeń i pyłów, oddaje się niejednokrotnie i nie należą do popularnych (z serii tanie nie są skuteczne). Użycie wody jako sposobu filtrującego nie jest potrafi pomysłem przełomowym, lecz dopiero aktualnie jest szerzej używane. Odpowiedni odkurzacz wodny może zmienić kilka urządzeń – inwestycja taka jest wtedy opłacalna w przypadku wszystkich, dla jakich czystość to nieco więcej, aniżeli zaledwie brak wielkich okruchów na ziemi.
 
Posty: 149
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:24 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Najzdrowszy odkurzacz – na tego zwrócic uwagę?

przez Karola83 » So mar 18, 2017 9:57 am

Wykładziny z nadrukiem

Przemysł związany z wytwarzaniem wykładzin cały okres idzie na wierzch. Przykładem tejże rewolucji są wykładziny z tekstem o największej klasy.


Link sponsorowany: http://odkurzacz.warszawa.pl/

Technologia Chromojet polega na nanoszeniu wielobarwnych wzorów komputerowo sterowanymi dyszami z barwnikami. Barwniki są natryskiwane na runo wykładziny niezwykle dokładnie, co daje trwałość kolorów. Umożliwia to otrzymanie dowolnych wzorów, zarówno pod względem kształtu, jak również koloru.
Bazą, na której realizuje się nadruk, jest najszerszej jakości włókno poliamidowe (wykładziny). Podaje ono długą trwałość użytkowania i umożliwia zdobycie wiernych, jasnych kolorów. Najlepszymi aktualnie gramaturami bazy są:
Projecta – 630 gr/m2
Promenade – 900 gr/m2
Progressa – 1150 gr/m2
Pozwala to wybór gramatury właśnie do przewidywanego miejsca budowie i idzie na danie wykładziny o takim samym wzorze, a jednak innej formy. Stosując takie rozwiązanie, uzyskujemy wymierne korzyści finansowe, albowiem w mniej obciążonych ruchem miejscach (na przypadek w porządkach hotelowych) mamy możliwość wykorzystać niższą gramaturę, a tam, gdzie spodziewamy się szybkiego trendzie (na przykład na korytarzach, w imprezy) – wyższą, bardziej wytrzymałą.
Możliwe są dodatkowe warianty zrealizowania wykładziny – na przykład w szerokości 5 m albo na profesjonalnym podłożu filcowym.
Projektanci proponują wstępnie kilkaset wzorów wydanych na 4 grupy:
Botanic – są to style kwiatów, roślin i szeroko pojętej natury.
Classic – klasyczne wzorce i barwy spotykane zwłaszcza w hotelach.
Modern – innowacyjne wzory i kolory mocne i pewne.
Design – wyróżnia się subtelnymi charakterami i atrakcyjnymi kształtami.
Zależnie od wielkości zamawianej wykładziny u hurtownika, możemy również zaplanować własny, unikatowy wzór.
 
Posty: 149
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:24 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron