Czemu lekarze bywają tak źli w związku?

Czemu lekarze bywają tak źli w związku?

przez Karola83 » Pt kwi 07, 2017 5:44 am

Całkowity brak empatii, przedmiotowe traktowanie, fatalna komunikacja – lista zarzutów pacjentów wobec lekarzy jest znaczna. Czemu tak łatwo o konflikty na prostych lekarz-pacjent?Pacjenci zmuszeni wyselekcjonować się do weterynarza albo stać przez każdy moment w szpitalu niejednokrotnie niemal na cali z strachem o swoje zdrowie oraz życie mają strach przed związkiem z własnym zespołem służby zdrowia także jego pracownikami. Lub uda się bez problemu dostać do lekarza? Jak dużo godzin potrzeba będzie tym jednocześnie spędzić w kolejce? Czy lekarz nie zaprezentuje się opryskliwy, nie odmówi udzielenia danej również innych przysługujących nam świadczeń? Bądź będzie znał nam dopomóc? Lub zechce wykonać na rozwiązanie tyle czasu, ile będzie potrzeba?
Od specjalisty oczekujemy zaawansowanej wiedzy specjalistycznej, umiejętności myślenia analitycznego, szybkiego łączenia faktów i wyszukiwania potrzebnych wiedzy. Musi również żyć na bieżąco z każdymi nowinkami w terenie swej dziedziny medycznej. Prócz co winien posiadać piękne umiejętności interpersonalne, mówić się skutecznie, precyzyjnie i skutecznie i móc wyjaśnić choćby bardzo złożone zależności językiem czytelnym dla pacjentów zaś ich rodzin. Liczymy też, iż udzieli chorym wsparcia emocjonalnego w momencie ich ogromnego stresu związanego z pobytem w szpitalu.
Czemu nie wiemy lub nie zamierzamy rozumieć o pracy lekarzy?
Praca specjalisty odnosi się z kilku poświęceniami. Lekarze każdego dnia siadają w intensywny kontakt z dużą ilością osób, z jakich każda jest potrzebująca - wymaga leczenia, liczy na zabieg, przechodzi rekonwalescencję po operacji. Lekarze spotykają pacjentów w salach szpitalnych, na blokach operacyjnych, są zaczepiani w korytarzach, w poczekalniach. Pod ich opiekę podlegają też pacjenci pośredni, czyli rodziny chorych – mężowie, żony, rodzice, dzieci, rodzeństwo. Wszelkie wymienione osoby oczekują od doktora nie jedynie trafnej oceny i wyleczenia, lecz również właściwego pokierowania, wsparcia, rozmowy, czasu, empatii, cierpliwości, nadziei…
Lekarze często idą w zawodzie i pod presją czasu, w regularnym napięciu emocjonalnym. Są ze wiedzą, iż pewien fałszywy ruch skalpela, zmiana dawki środku lub pomyłka w ocenie potrafi zadecydować o życiu lub śmierci człowieka. Regularnie stają jeszcze przed koniecznością przekazywania pacjentom albo ich rodzinom niezmiernie wymagających informacji, dotyczących na dowód złych rokowań bądź śmierci bliskiej osoby. Wiąże się co z dużo szerokimi obciążeniami psychicznymi. W parze z nimi chodzą obciążenia fizyczne. Występują one pomiędzy drugimi z ważnego w polskich szpitalach systemem dyżurów, a niekiedy i z koniecznością przeprowadzania bądź uczestniczenia w wielogodzinnych operacjach chcących znacznie długiej sile. Lekarze często są niewyspani, a większość z nich cierpi w efekcie trybu usługi na stałe zaburzenia snu.
Ale oni wtedy trwają?


Lekarze są zmuszeni do znajdowania sposobów bycia, które zezwalają im zachować swoją świadomość na tyle, aby byli odpowiedni nadal prowadzić swój zawód. W trakcie pracy terapeutycznej z specjalistami najczęściej prowadziło naszą opinię używanie poprzez nich mechanizmu obronnego polegającego na zawężeniu postrzegania pacjenta do „sukcesu”. Taki rodzaj redukowania szybkiej i czującej osoby do firmy chorobowej, którą należy wyeliminować, idzie na zmniejszenie zaangażowania emocjonalnego. Jest zatem częsty dobre rozwiązanie umożliwiające przeprowadzenie operacji, zalecenie bolesnego zabiegu czy ważnej, nieprzyjemnej rekonwalescencji. Negatywnie zabiera się toż na pacjentach, skarżących się wtedy na przedmiotowe traktowanie.
Innym mechanizmem niejednokrotnie mieszkającym w miejscu lekarskim jest „odcięcie się emocjonalne”. Lekarze redukują wówczas nie pacjenta, i siebie, kierując się do wielkości maszyny, wykonującej określone stanowiska. Tworząc z specjalistami wielokrotnie pytałam, ale mówią sobie z silnym stresem, napięciem i niepokojem. Odpowiadali: „Jak to? Idę operować, ponieważ wówczas koncentruję się na akcji i kończę myśleć, stresować się i zajmować czymkolwiek innym”. Moi rozmówcy dawali też, że entuzjastycznie uprawiają sport. Wybierają dyscypliny, przy których możemy się porządnie zmęczyć. Wielki wysiłek fizyczny niweluje na nieokreślony czas odczuwane poprzez nich wyciągnięcie.
Z kolejki w zwykłych związkach z pacjentami lekarze niezmiernie często korzystają uniki. Nie zajmują zdolności konfrontować się z lękiem, niepokojem, cierpieniem chorych, ponieważ nie opowiadają o problemach wprost, kluczą, nie nazywają pracy po imieniu, stosują niedomówienia. Podtrzymując jedynie powierzchowny kontakt, czynią nie poruszać ciężkich tematów. Powstrzymują się te przed uzewnętrznianiem naszych doświadczeń. Tworzy więc w wiedzy z przekonaniem czynionym ze studiów medycznych, iż powinni polegać jedynie na kwalifikacji oraz intelekcie, radzić sobie jedni z jakąkolwiek formą natomiast nie okazywać słabości.
Jak poprawić jakość kontaktów pacjentów z lekarzami?
Tematy w historii lekarz-pacjent uświadomiono sobie już wtedy i wypłacane są próby polepszenia sytuacji. Od lat 50-tych na globie, a z lat 80-tych w Polsce funkcjonują tzw. grupy Balinta. Są to grupowe dyskusje, w trakcie których personel medyczny ma okazję uważnego przyjrzenia się procesom będącym w łączności z pacjentem natomiast ich nowszego zrozumienia. Bezpieczne środowisko, w którym dotyczy zasada poufności, sprzyja otwartej wymianie doświadczeń, refleksji, wyrażaniu naszych doświadczeń. Toż z kolei pozwala ujrzenie kłopotów w nowoczesnym świetle, to ma możliwość kierować na wzór do uświadomienia sobie przez specjalistę własnych ograniczeń. Celem spotkań jest zwiększenie efektywności leczenia również ograniczenie liczby niepotrzebnych konfliktów. Uczestnictwo w wersji Balinta potrafi zapobiegać wypaleniu zawodowemu, powiększyć przyjemność lekarzy z naturalnej działalności i zachęcić do zmiany działania względem pacjentów, i nawet kierować do trwałej zmiany wewnętrznego podejścia do nich.
Własnymi dobrymi rozwiązaniami potrafią być sposoby z psychoedukacji i szkolenia w regionach: komunikacji interpersonalnej, asertywności, radzenia sobie z stresem oraz konstruktywnego rozwiązywania konfliktów. Mogą one na swoi z liniami Balinta dostarczyć poprawę jakości, ważna istnieje przecież regularność i ciężkie oddziaływanie. Wartościowe byłoby wykonanie systemu warsztatów i spotkań obejmujących lekarzy wszelkich specjalności oraz resztę personelu medycznego. Dałoby to możliwość na modyfikację, na jaką z lat czekają pacjenci.
 
Posty: 149
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:24 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Czemu lekarze bywają tak źli w związku?

przez Karola83 » Pt kwi 07, 2017 5:48 am

Mankamenty lekarza

Udowodnienie lekarzowi jego przyczyny jest nadzwyczaj duże, zwłaszcza, że granica pomiędzy ryzykiem związanym z operacją ale błędem lekarza jest niezmiernie płynna. Jeśli jednakże udowodnimy błąd lekarzowi możemy przypuszczać na odszkodowanie, jakiego cenę wynagrodzi nam straty z ostatnim połączone.

Reklama: http://gabinettrychologii.eu/

„Wszystko rozpoczęło się jak na szyi zauważyłam dwa guzki po przeciwnej witrynie. Zgłosiłam się do lekarza, od jakiego otrzymała skierowanie do poradni hematologicznej (...). Nie wybierała to żadnych leków, a w między czasie wykazały się kolejne guzki na szyi (...). Parę miesięcy następnie miałam środek usunięcia węzła otwartego na szyi (...). Próbowałam też poszukiwać własnej możliwości i przyczyn mojej choroby (...). Pomimo złych wyników badań, sprawiono mi zabieg usunięcia węzła chłonnego. Miałam podane znieczulenie miejscowe, i pomimo to czułam ból - aż mi zadrgała ręka. Choć szycie ładnie mi się zagoiło, to jeszcze stanowiła duże problemy z lewą dłonią i barkiem. Zgłosiłam się do poradni rehabilitacyjnej, gdzie stwierdzono naruszenie układu nerwowego i niedowład lewej kończyny górnej (...) Wykazałoby się, iż mam zerwaną zębatkę, która chroni mi bark, aby nie uciekał mi do początku a biorę wysuniętą łopatkę". Co chwila świat obiegają historie osobników, jacy zamiast się wyleczyć, wydali w szpitalu zdrowie.
Pełni istniejemy wyłącznie mężczyznami i czasem się mylimy. Poszczególne błędy są a niezwykle bogate czy mogą mieć stałe konsekwencje. Na lekarzach spoczywa szczególna uwagę. Ich braki potrafią doprowadzić, iż życie pacjentów po odejściu ze szpitala nie będzie takie jak poprzednio. Pomyłka lekarza potrafi wykonać się trwałym inwalidztwem, niezdolnością do lekturze, ale czasem choćby niemożnością samodzielnej egzystencji.
Mankamenty lekarskie wyróżniają się na parę modeli:
• Brak w odróżnieniu polega na rozwiązaniu, iż lekarz nie rozpoznaje będącej u chorego choroby, bądź jego diagnoza myśli na chorobę, jaka nie występuje u pacjenta. W obu tych razach defekt ten pamięta niezwykle trudne uznanie, gdyż ma możliwość tworzyć podanie niewłaściwych środków albo przeprowadzenie niepotrzebnych zabiegów. Ten mankament przeważnie nasza mieszkanie z warunku niewłaściwej interpretacji badań diagnostycznych czy na przykład z względu niewłaściwego odczytania fotografii rentgenowskiego bądź nowej dokumentacji. Powodem popełnienia błędu przez lekarza prawdopodobnie żyć również sprawa gdy medyk nie wykona u chorego niezbędnych badań bądź nie skieruje go na pomoc u innego specjalisty.
• Mankament mechaniczny to niepoprawny sposób realizacji decyzji diagnostycznej albo terapeutycznej. Na zawiniony błąd lekarski muszą tworzyć się będące składniki: postępowanie niezgodne z powszechnie znanym stanem informacji lekarskiej, wina nieumyślna lekarza (tzw. lekkomyślność bądź niedbalstwo), ujemny skutek popełnionego błędu, związek przyczynowy między popełnionym błędem, a ujemnym skutkiem działania medycznego w roli śmierci pacjenta, uszkodzenia ciała albo rozstroju zdrowia.
• Brak w działaniu jest znaczenie, gdy specjalista zastosuje niewłaściwy metoda leczenia bądź nie nie leczy chorego. Przypadkiem jest chociażby nie zapisanie pacjentowi właściwego środku czy nie zrealizowanie potrzebnej operacji jak i zapisanie pacjentowi niewłaściwego względem schorzenia leku.
• Defekt medyczny w konsekwencji - ma możliwość naruszać przepisy przepisu karnego: nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka, nieumyślne spowodowanie uszkodzenia mięsa i rozstroju zdrowia, narażenie człowieka na swoje niebezpieczeństwo utraty egzystowania, ciężkiego uszkodzenia ciała albo rozstroju zdrowia, pozostawienie w daniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty mieszkania lub zdrowia i naruszenie tajemnicy służbowej przez funkcjonariusza publicznego czy nowego typa firm rządowej albo społecznej.


Pacjent, jaki udowodni lekarzowi defekt w sztuce ma możliwość starać się o zadośćuczynienie, które obejmuje wszystkie koszty wynikłe z warunku uszkodzenia ciała bądź wywołania rozstroju zdrowia (np. wydatki dodatkowego leczenia, rehabilitacji, wydatki przygotowania do przyszłego zawodu) także o zadośćuczynienie, które że żyć dane za doświadczoną krzywdę tj. zarówno za cierpienie fizyczne, ból również różne dolegliwości, ale również cierpienie psychiczne.. Pacjent potrafi domagać się także comiesięcznej renty, jeżeli utracił całkowicie albo częściowo energię do lekturze zarobkowej, a dodatkowo jeśli zwiększyły się jego potrzeby bądź zmniejszyły widoki powodzenia na dola.
Jak dowiedzieliśmy się od Anny Tucholskiej - prawnika z Doświadczenia, błąd lekarski stanowi nadzwyczaj niebezpieczny do udowodnienia. Dzieje się tak dlatego, że granica między błędem lekarskim, i ryzykiem związanym z brakiem, bądź operacją jest niezwykle prosta. Nadto dochodząc odszkodowania na trasie procesu cywilnego należy uświadomić nie jedynie powstanie samej szkody, (np. uszczerbku na zdrowiu) ale jednocześnie winę specjalisty oraz zaistnienie adekwatnego związku przyczynowego między wyrządzoną szkodą i dzialaniem lub zaniechaniem lekarza. Jeżeli szuka o winę lekarza - przejawiać się ona będzie w złej ocenie postępowania lekarza, z problemu widzenia sztuki lekarskiej, zasad etyki. Ma możliwość być ona końcem nieostrożności w następowaniu, nieuprzedzeniu chorego o systemie działania, niepoinformowanie o zagrożeniu i efektach zabiegu. Często spotykaną winą zapewne być także nieprzeprowadzenie odpowiednich badań wstępnych, czego wynikiem potrafi stanowić zła diagnoza. Doktor ponosi, więc odpowiedzialność za niedołożenie właściwej staranności, za każdą winę nieumyślną, za wszelka nieuwagę, nieostrość, niedbalstwo, gdyby jego traktowanie było niezgodne z fundamentalnymi zasadami sztuki lekarskiej.
Jeżeli chodzi o wspomniany związek przyczynowy pomiędzy działaniem lub zaniechaniem specjalisty i powstaniem szkody po witrynie pacjenta to do myśli nie nasuwa się, by związek między postępowaniem specjalisty ale powstałą szkodą został ustalony w sposób pewny. W procesach medycznych istnieje zatem właściwie niemożliwe albowiem w świetle informacji medycznej w grup razy wolno rzec wyłącznie o prawdopodobieństwie wielkiego stopnia ale rzadko o pewności czy wyłączności przyczyny. Należy, zatem uznać przeważające prawdopodobieństwo związku przyczynowego.
Skutecznym w myśleniu odszkodowania bądź innych ww. roszczeń na linii sądowej potrafi być stare ustalenie winy lekarza lub uszkodzenia poprzez niego myśli etyki w postępowaniu dotyczącym odpowiedzialności zawodowej lekarza, wszczętym - więcej na wynik skargi pacjenta - poprzez właściwego rzecznika odpowiedzialności zawodowej lekarzy. Funkcjonowania te wcale a dokonują się ukaraniem i zobaczeniem winy. Udowodnienie lekarzowi błędu jest a ogromnie delikatne, a czasami wprost niemożliwe - powiedziała Anna Tucholska. - Jeśli natomiast ktoś istnieje trwały swego, to potrzebuje przygotować się na duży i czasochłonny proces.

Jeśli pacjent ma podejrzenie, że specjalista popełnił defekt podczas leczenia, to nim uda się po pomoc, winien uzyskać z szpitala pełną dokumentację medyczną. W Polsce jest to najmniej kilka instytucji, jakie pasjonują się pomocą pacjentom poszkodowanym w końca błędu lekarza.
Stowarzyszenie Pacjentow Primum Non Nocere rozpatruje przypadki pacjentów, którzy do niego trafią na dwa rodzaje:
• Medyczny, który liczy na głębokiej analizie dokumentacji pacjenta;
• Prawny, sprawdzane jest, czyli na platformie zebranych produktów pacjent jest w możliwości udowodnić lekarzowi błąd;
- Pacjenci, którzy przenikają do swego stowarzyszenia potrafią oczekiwać na kompleksową usługę od oceny, lub konkretny przykład to oczywiście jest błąd w klasie, do powiedzenia pozwu włącznie - usłyszeliśmy od Witolda Szmigielskiego, ze Stowarzyszenia Pacjentów Primum Non Nocere. - Sprawy, które za swym pośrednictwem wchodzą do sądu, w około siedemdziesięciu procentach są wygrywane.
To, w który rodzaj mankament lekarza wpłynął na zdrowie pacjenta możemy odczytać z dokumentacji medycznej. Lekarze są obowiązek rzetelnie wypełniać te fakty. W razie potrzeby biegli dodatkowo jeszcze badają pacjenta, żeby określić faktyczny uszczerbek na zdrowiu spowodowany błędem lekarza. Jak zapoznali się od prawników z krakowskiej kancelarii SNS Legal także wysokość wynagrodzenia jest dobrze bogata. W relacji od uszczerbku na zdrowiu sąd może dać odszkodowanie w kwocie od paru do nawet kilkuset tysięcy złotych. Tu spotyka się dokładna ocena stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu
 
Posty: 149
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:24 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron