Czujniki parkowania zalety, możlwiości także wielkości.

Czujniki parkowania zalety, możlwiości także wielkości.

przez Karola83 » Śr kwi 19, 2017 7:20 am

Czujniki parkowania są praktycznie już stroną swoich samochodów. Jedni myślą je za dobry wynalazek, inni za zbędny wydatek. Jakie jest Wasze zdanie?

Czujniki parkowania
Ze względu na coraz wyższą popularność czujników parkowania, warto przyjrzeć się temu problemowi bliżej. Zazwyczaj wszystkie nowe samochody jadące z salonu są teraz zamontowane czujniki parkowania. Jednak wielu kierowców zainteresowało się czujnikami, będąc jednocześnie w garażu używany samochód, nawet ten nie pierwszej młodości.
Patrząc na miarę czujników na krajowym rynku nie rób nie zauważyć, jako dużo one różnią się od siebie dwoma najważniejszymi zaletami. Kluczową jest cena, drugą możliwości, i raczej właściwości.
Skoncentrujmy się zatem na trzech markach, mianowicie firma NOXON, LOGIC i STEEL MATE. Z trzech wymienionych producentów NOXON jest najtańszą wersją czujników parkowania, co nie oznacza, że najgorszą. Sprawdza się dobrze, nie stanowi kłopotu z pomocami gwarancyjnymi czy pogwarancyjnymi. Najprostszym projektem jest 4BZ1, który nakłada się z bardzo istotnej centralki i 4 sensorów. Przedstawiają one 19mm i są z blaszkami lub gumkami. Często wykorzystywane, gdy szukamy tańszych czujników parkowania, proste, tylko doskonalszej jakości. Korzystnym podejściem jest też model 4SN. Tu występuję dodatkowo oprócz wbudowanego buzzera również wyświetlacz. Stanowi on ponad bardziej drażliwy i uczy punkt krytyczny. Ostatnią nowością firmy NOXON jest wybór czujników parkowania 4 LED z wyświetlaczem. Jest on w niezwykle umiarkowanej cenie.
Z niewiele większej półki są czujniki parkowania firmy LOGIC. Są cenowo droższe, ale same dużo rozbudowane. Drinkom spośród najbardziej poszukiwanych jest wybór czujników PM85. Jeżeli szuka o podstawowe strony tego układu, jaki istnieje właśnie z buzzerem to sygnalizacja dźwiękowa z planem na strefy, możliwość regulacji głośności dźwięku. Posiada i funkcję reakcji na małe przeszkody czy ruch pieszych. Potocznie można powiedzieć, iż istnieje szczególnie fajnym i poręcznym zestawem czujników parkowania. Nieco droższym, ale również wyposażonym w wyświetlacz jest zestaw PM55-8. Poza wbudowanym buzzerem w zestawie jest wyświetlacz LCD. Informuje nas a nie tylko dźwiękowo ale także wizualnie o barierach na odległości. Ważną korzyścią jest część sensorów, bo aż 8, czyli 4 na front i 4 na tylny zderzak. Stanowi więc istotna możliwość podglądania oleju z frontu a z tyłu, zwłaszcza w sukcesu ograniczonej widoczności w niepogodny dzień.
Jeśli natomiast idzie o czujniki parkowania STEEL MATE, toż zawieramy dość rozszerzone możliwości czujników parkowania. Przykładowo zestaw PTSV 401 jest z kamerą cofania, którą instaluje się jako piąty sensor w zderzaku. Tak to sensorów tradycyjnych jest 4 + 1, do ostatniego duży kąt widzenia, bo aż 135 0 pozwala kierowcy widzieć szeroki zakres otoczenia przed lub za samochodem. Istnieje to niewątpliwie bardzo średni i doskonały zestaw czujników, zwłaszcza, gdy spojrzymy na jego propozycje oraz wypłatę w układzie do indywidualnych czujników parkowania. Kolejnym bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem, jeśli idzie o danych czujników to rodzaj PTS410 EX. Szczególną pracą z jakiej mogą stanowić niezmiernie zadowoleni kierowcy dużych samochodów, zwłaszcza tych z hakiem jest „uczep haka”. Jest zatem niewątpliwie przydatna funkcja, przede wszystkim dlatego, że nie wszystkie sensory w składach rozróżniają haki w pojazdach natomiast nie mają ich, jako przeszkodę. W ostatnim układzie jest właśnie sygnalizacja dźwiękowa, ale ważna też zdecydować się na PTS410 M18, w jakim to układzie jest ponad wyświetlacz. Czujnik ma i regulację głośności i częstotliwości dźwięku.
Ostatnią zmianą w zespołach STEEL MATE jest zestaw WIRELESS PTS400Q1 - CZUJNIKI BEZPRZEWODOWE. Stanowi wtedy zespół do parkowania z 4 czujnikami i bezprzewodowym wyświetlaczem LED Q1 ( wyświetlacz jest cały i idealnie dopasowuje do szybszego samochodu). Istnieje ostatnie bezprzewodowa komunikacja pomiędzy wyświetlaczem i centralką sterowania o wpływie do 30 m. Zestaw zbiera się z 4 sensorów, buzzera, bezprzewodowego wyświetlacza również możliwości programowania każdego z czujników, i toż niesamowity plus. Poza tym cena jest niewątpliwie nie wysoka, zwłaszcza wyglądając na naprawdę dobre propozycje.
Tak to jeśli należy o zestawy czujników parkowania to korzystamy bardzo wielki wybór. Przy zakupie stosujmy się nie tylko ceną, jednak przede każdym czynnościami czujników. Zwróćmy uwagę, czy np. czujniki można pomalować pod kolor naszego samochodu (większość sensorów STEEL MATE czy LOGICA można). Istotną częścią jest podpasowanie czujników pod swój samochód pod względem pola widzenia, koła zapasowego czy haku. Zakup czujników parkowania, które niebawem będą reagowały na własny hak, kiedy na przeszkodę utrudni nam wiele radość z stosowania tego narzędzia.
Sprawdźmy zatem wszystkie danych czujników parkowania zanim zdecydujemy się na zakup. Podsumowując temat czujników, uważam, że tak warto korzystać z takich udogodnień. Przede każdym dlatego, że łatwiej parkować wśród poprawiającej się ilości samochodów na odległościach, oraz tym samym na parkingach.
 
Posty: 149
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:24 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Czujniki parkowania zalety, możlwiości także wielkości.

przez Karola83 » Śr kwi 19, 2017 7:24 am

Więcej rowerów w mieście

Rower kształtuje się doskonale do codziennych dojazdów do grupy, pracy bądź na uczelnię. Nie powinien tracić czasu w korkach ani wydawać pieniędzy na paliwo do własnego samochodu, płacić za parkowanie, czy kupować biletów komunikacji miejskiej.

Reklama: https://parkingwbalicach.pl/

Od kilku lat prężnie na obszarze Poznania działa SRM, czyli Sekcja Rowerzystów Miejskich. Jest obecne stowarzyszenie skupiające ludzi których głównymi zakresami grania są:
-transport miejski, ruch rowerowy i komunikacja miejska
- turystyka rowerowa
- ochrona środowiska
Najważniejszym celem stowarzyszenia stanowi więc, aby Poznań stawał się miastem przyjaznym dla rowerów. Rower nadaje się doskonale do częstych dojazdów do szkoły, pracy czy na uczelnię. Nie potrzeba tracić momentu w korkach ani wydawać pieniędzy na paliwo do indywidualnego samochodu, odpowiadać za parkowanie, czy kupić biletów komunikacji miejskiej. Rower ma dużo mało miejsca, i taż podróż jest absolutnie bardziej funkcjonalna dla zdrowia niż przebywanie w tramwaju czy samochodzie.
W obecnym elemencie mało kto określa się na slalom pomiędzy samochodami na zatłoczonych ulicach, wdychając zapach spalin. By to poprawiłoby się musi powstać odpowiednia infrastruktura dla rowerzystów. Wtedy ruch rowerowy znacznie wzrośnie, zmaleją korki, zużycie metod i skażenie środowiska. Spora dawkę tras rowerowych jest wysoką promocja dla miasta. Turystyka rowerowa jest coraz bardziej łatwa. Turyści mający z infrastruktury rowerowej wykupują noclegi w Odróżnieniu jadają w kawiarniach i odwiedzają punkty usługowe. Już dziś hostele w Doświadczeniu także innych miastach Polski oferują wypożyczenie rowerów lub wycieczki rowerowe.
W przeciwnych krajach europejskich tak stan rzeczy sprawdza się już od wielu lat. Przykładem dla Poznania mogą stanowić miasta na obszarze Dani, Holandii i Niemiec. Turystyka rowerowa przynosi ale i tylko korzyści, a prowadzenie jej na placach miast istnieje tymże znacznie popularne.
 
Posty: 149
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:24 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron