Użyj naszej podświadomości do efektywnej lekcji angielskiego

Użyj naszej podświadomości do efektywnej lekcji angielskiego

przez Karola83 » Śr maja 10, 2017 6:40 am

W terminie globalizacji istotna jest umiejętnośc podawania się językiem globalnym, czyli angielskim. A wszyscy chcący opanować język angielski powinni poszukiwać najlepszych form nauki angielskiego. Badania pokazują, że podświadoma nauka angielskiego stanowi o moc bardziej funkcjonalna niż świadome "studiowanie" języka.Wiele pytań na ten materiał wskazuje na ten jeden rezultat: uczniowie uczący się angielskiego podświadomie pokazywali się łatwo a daleko niż uczniowie używający tradycyjnych, świadomych i analitycznych metod uczenia.

Przyjrzyjmy się to czym dzielą się metody podświadome z dawnych, świadomych metod nauczania.
Każdy spośród nas zna tradycyjne, świadome sposoby znajomości języka angielskiego. Kształtując się w ostatni rada świadomie używamy swego umysłu do analizowania angielskiej gramatyki, zapamiętywania słownictwa i uczenia angielskich słów oraz zwrotów. Takimi metodami rozwijano i zawiera się nas w grupie. Świadomie studiujemy mechanizmy angielskiego, jak gdy więc stanowił samochód albo inne urządzenie. Tniemy angielski na brzegi za usługą swego mózgu a dopiero potem rozwijamy się części języka,...słowo po słowie,... zasada po zasadzie.

W rezultacie wiemy wiele na materiał zasad angielskiej gramatyki, potrafimy tłumaczyć słowa i dania - jednakże nie umiemy dobrze mówić po angielsku natomiast nie potrafimy zrozumieć native speakerów.
Podświadome metody wiedze są o moc bardziej pomocne. Metody te dostarczają zrozumiały angielski bezpośrednio do bliskiego umysłu, i potem podświadoma strona swego umysłu pracuje dla nas całą pracę. Zawierając się w ten rodzaj z przyjemnością żyjemy z angielskimi historiami, artykułami, konwersacjami, filmami i pracami. Bynajmniej nie dbamy o wartościach gramatycznych i absolutnie nie próbujemy zapamiętywać jednych słów.

Samą z najlepszych metod nauki angielskiego jest Effortless English System, który doskonale polega na podświadomej nauce języka angielskiego. W tej formie nauczysz się gramatyki słuchając specjalnych mini-opowiadań. W niniejszych podsumowaniach te jedyne formy gramatyczne są wielokrotnie powtarzane dlatego poznasz je automatycznie jednocześnie wcale nie wspominając o zasadach gramatycznych! Świadomie będziesz słuchać opowiadanej historii, ale podświadomie twój umysł nauczy się angielskiej gramatyki.

Przekonując się w obecny środek od razu zaczynasz używać przyswojonej gramatyki. Twoja gramatyka angielska, zarówno mówiona jak i robiona poprawi się ogromnie. A bycie się to bezstresowo. Automatycznie zaczniesz mówić i pisać daleko nie inwestując w współczesne szczególnego wysiłku. Niestety będziesz mnóstwo pamiętać o wartościach gramatycznych, będziesz ich po prostu używać!

Musisz sobie zaufać. Wielu uczniów obawia się używać podświadomych metod nauki bowiem nie polegają oni znanemu naszemu umysłowi. Obawiają się oni po prostu zrelaksować i wykorzystywać satysfakcję z wiedzy angielskiego. Boją się pozwolić aby nauka rozwijała się naturalnie i bez trudu. W niniejszy zabieg zostali zaprogramowani przez lata umiejętności w nauce. Że ci uczniowie prawie nie nie pokażą się mówić dobrze po angielsku.

Niestety stanów samym z obecnych uczniów. Zmień swój sposób nauki angielskiego. Kształtuj się angielskiego podświadomie i raz mów biegle po angielsku!
 
Posty: 149
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:24 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Użyj naszej podświadomości do efektywnej lekcji angielsk

przez Karola83 » Śr maja 10, 2017 6:43 am

Poznaj 10 naprawdę dobrych form nauki słownictwa

Jak uczyć się łatwo i skutecznie słownictwa języków obcych? Poznaj najbardziej sprawdzone szkoły i otwórz stosować już dziś!

Reklama: http://www.fever.net.pl/

Od najmłodszych lat przyzwyczajeni jesteśmy do nauki słownictwa jako uzupełnienia nudnego i dużego. Stanowi obecne sprawione systemem edukacyjnym, który zamiast najpierw uczyć podstaw skutecznej nauki, z samego wrzuca uczniów na dużą wodę, czyli naukę konkretnego materiału. Także wielu nauczycieli, liczących w nasze wieloletnie doświadczenie, bierze te same, często suche i nieskuteczne metody od lat.
Ważna to poprawić i sprawić, aby nauka stała się zabawą, bo wiadomo że łatwo szacujemy się właśnie bawiąc! Poniżej prezentuję ekonomiczne i dobre metody nauki, jakie możesz zacząć stosować już z teraz! Doświadcz i zasugeruj się osobiście!


1) Wiedza z grą – gdyby jesteś fanem gry to dobrze! Zdejmij z internetu udostępniane za darmo teksty obcojęzycznych piosenek i przetłumacz. Słuchając ulubionej muzyki z nadrukiem w ręku, w mig zapoznasz się użytych tam słówek!


2) Metoda manualna - polega na zdobyciu do ręki, czy dotknięciu problemu i wymówieniu słówka (na głos czy w zasadach). W ten rób dołączasz do procesu zapamiętywania kinestetykę, oraz gdy wiadomo, im dużo zmysłów wykorzystujesz - tym chętnie zapamiętujesz!


3) Fiszki – są to niewielkie karteczki, na jakich z samej strony piszesz słówko obce, na różnej tłumaczenie (tak i przykład zastosowania). Możesz brać je ze sobą i próbować w każdej wolej chwili (np. na odpoczynku autobusowym, na przestrzeni, w toalecie;)


4) Notatnik z regułą słówek – prosty jest kiedy przygotowujesz się z inną osobą. Zapisujesz na liście słówka jakich się uczysz (można z tłumaczeniem). Inna osoba ma zeszyt, i poprawia złożenia ze słówek które są na liście. Im bardziej absurdalne czy zabawne tym dobra.


5) Mapy słówek - podobnie jak mapy myśli (MindMaps T. Buzana), połączone ze sobą (np tematycznie) słówka budujesz w formy przypominające drzewo (z najbardziej ogólnego – jako pierwsza gałąź – np. nature (natura) do jeszcze bardziej długich – np. animal (zwierzę), bird (ptak), kingfisher (zimorodek).


6) Metoda Tony'ego Buzana - polega na kojarzeniu słówka dzięki połączeniu go z pozostałym, podobnym pod względem wymowy. Następnie liczysz spośród niego rozmawianie, im większe oraz bardziej absurdalne, śmieszne - tym znacznie! Trzeci etap, to przedstawienie sobie tej sprawy, pamiętając by była filmem (ruch!), kolorowym, z głębią, 3-D, dużo akcji, śmiechu, wypełniona dźwiękami.

7) Software - jeżeli przebywasz na co dzień komputera, czy palmtopa - weź z oprogramowania. Stworzono specjalne programy (tzw. card-flash), które za Ciebie wybierają kiedy jesteś mieć kolejną powtórkę, zanim zapomnisz dane słowo. Stanowi więc konieczne przy nauce dużej mierze słówek. Ja np. mam kilkadziesiąt tysięcy firm w bliskim projekcie, i wydaję max. 100 dziennie (nawet też z przed paru lat). Gdy nie taki program, nie był aby w stopniu ich ludziach powtarzać ręcznie. Przykładowe pomysły to FullRecall i Supermemo, które naprawdę polecam bo myślę że są najlepsze na rynku. Co najistotniejsze, można kupić je za darmo (Supermemo - starszą wersję, a FullRecall z niską możliwością rozbudowy bazy danych, jednak cały program jest szczególnie popularny).


8) Dialog wewnętrzny - będąc np. w fazie do sklepu, mów sobie w zasadach dialog między Tobą i sprzedawcą - w stylu którego się uczysz. Albo słysząc jakieś nasze zdania, przetłumacz je sobie na język obcy. Jeśli brakuje Ci każdego słówka - powiedz po polsku, i napisz więc czego nie umiesz - sprawdzając to później w bloku.


9) Odpowiednie otoczenie - w środowisku w jakim najczęściej jesteś możesz przyklejać kartki ze słówkami. Miej z obcojęzycznych interfejsów w komputerze, przełącz menu w komórce na obcojęzyczne. Przebywaj tam, gdzie będziesz postrzegał obcokrajowców (restauracje, puby), włącz sobie obcojęzyczne radio (polecam BBC do szkoły angielskiego).


10) Inne aktywności zwiększające zapamiętywanie:

- Bądź karty słownictwa – każe usłyszane słówko lub frazę wraz z nazwą i czymś pomocnym do zapamiętania słowa (obrazek, kolory, ruch)

- Pisz personalizowane zdania używając nowych słówek, coś co stanowi uzależnione z Twoją dziedziną życia

- Stwarzaj połączenia pomiędzy nowymi słowami – które brzmią lub robią podobnie?

- Wymyślaj krótkie historyjki, opowiadania poznając nowych słówek i wyrażeń jakich się chcesz nauczyć.

- Rysuj proste obrazki reprezentujące słówka.


- Cytaty w dalekim języku - możesz rozwijać się nowych słówek czytając złote myśli nasławniejszych gości na świecie! Dzięki temu zwiążesz dwie pożyteczne rzeczy:)


Zapisz się tutaj, a otrzymasz co tydzień 5 wybranych cytatów w orginale, w języku angielskim (na razie tylko takie proste).
 
Posty: 149
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:24 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron