Jaki istnieje koszt ogrodzenia działce?

Jaki istnieje koszt ogrodzenia działce?

przez Karola83 » Śr maja 24, 2017 8:29 am

Nie z dziś wiadomo, że budowa domu nie jest popularnym wydatkiem. Często budując domu inwestujemy w niego wiele gotówki, zapominając odłożyć jej kilkoro na ogrodzenie, które nie wątpliwie stanowi nader znaczącym punktem.Na jednym wstępie warto podkreślić, że ograniczenie nie jest wyłącznie po to by dostarczało nam bezpieczeństwo, ale także aby ładnie składało się z znajomą działką. Na ograniczeniu nie warto inwestować i obecnie na jednym początku planowania budowy domu warto skorzystać go pod uwagę. Koszt ogrodzenia uzależniony jest od tegoż z jakiego dokumentu będzie przeprowadzone, czy umieszczony będzie na gruncie albo na podmurówce. Oczywiście możemy stworzyć ogrodzenie w sposób ekonomiczny, używając do tego siatkę oraz bramę kutą, jednak z gwarancją nie będzie ono się prezentowało tak fajnie jak np. ogrodzenie panelowe albo same ogrodzenie z kamienia.
Ogrodzenie z organizacje może jednak realizować swoje działanie ochronne przez chwila lat. Warunkiem jest dobór odpowiedniej jakości siatki i elementów wykonawczych. To czy nasze ograniczenie będzie zapewniało nam na znaczne lata mają pomysł takie czynniki jak:


Wielkość oczka – ten aspekt ma wyjątkowo wysoki nacisk na sztywność naszej siatki. Imoczko będzie szczuplejsze tym siatka będzie wytrzymalsza i słabsza.
Grubość drutu – oraz pamięta pomysł na siłę naszego ogrodzenia. Jeżeli chcemy, żebym nasze ogrodzenie długo zachowało swoje wartości należy wybrać drut o grubości minimum 3,5mm.
Warstwa cynku – zdecydowanie każda siatka powinna wynosić chociaż minimalną warstwę cynku. Cynk zabezpiecza materiał przed szkodliwymi warunkami pogodowymi, które nie są sprzyjające ogrodzeniom. Że nasza torebka nie będzie ocynkowana, więc spośród pewnością w dużym czasie zacznie ona istnień pokrywana rdzą.
Powłoka PCV- aby dodatkowo zabezpieczyć siatkę, zakłada się ją powłoką PCV. Zabezpiecza ona siatkę przed wilgocią a przed uszkodzeniami mechanicznymi. Powłoka PCV może istnieć również walory estetyczne, skoro jest wytwarzana w nowych kolorach.
Do zrealizowania ograniczenia będziemy potrzebować:
Słupki narożne – cena słupków narożnych oscyluje trochę dużo w skalach 50-70 zł. Do normalnego ograniczenia będziemy wymagali 4 takich słupków.
Słupki początkowe - cena waha się miedzy 80 a 120 zł za 2 sztuki. Słupki te rzuca się przy bramach i furtkach.
Słupki podporowe – za komplet słupków na wszystkie ogrodzenie musimy zapłacić około 300-500 zł. Słupki te są podporą siatki ogrodzeniowej.
Siatka ogrodzeniowa – jeśli posiadamy niewielki obszar działki, będzie potrzeba mniej więcej 75 metrów siatki. Jeżeli kupimy siatkę z ogromniejszej pułki, ocynkowana z powłoką PCV, z ciepłym drutem, obecne będziemy potrzebowaliby wydać około 1200-1900 zł.
Drut naciągowe – jeśli nasza organizacja będzie traktowała 75 metrów, to drut naciągowy powinien być długości 160 metrów. Drut ten mówi za trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia. Koszt około 100 zł.
Napinacz drutu – 32 napinacze jedzą w ścianach 120 zł. Napinacze kładzie się na wszelkim słupku. Umożliwiają one napinać siatkę na wszystek ogrodzeniu.
Inne akcesoria – dodatkowo konieczne będą rozmaitego sposobu akcesoria, które uproszczą nam pracę nad ogrodzeniem. Śruby, opaski, podkładki itp. Koszt akcesoriów nie powinien przekroczyć 200 zł.
Podmurówka – wprawdzie nie jest ona koniecznością. Koszt wyprodukowania takiej podmurówki o długości 50 metrów wynosił będzie od 1300 do 1900 zł.
Podsumowując koszt ogrodzenia że się różnić. Wiadomo, że opłaty nie są wędzie jednakowe. W poszczególnej hurtowni albo też markecie budowlanym będzie mało i gdzie indziej że istnieć drożej. Nie kilka jednak nieco nic na ogrodzenie siatkowe, będziemy żądali od 3000 do nawet 5000 zł.
 
Posty: 149
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:24 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki istnieje koszt ogrodzenia działce?

przez Karola83 » Śr maja 24, 2017 8:32 am

Link sponsorowany: Ogrodzenia panelowe Podkarpackie

Cynkowanie i malowanie ogrodzenia

Określając się na utworzenie nowego ogrodzenia stalowego, należy zawsze rozważyć, jak zabezpieczyć płot przed korozją. Stal, z jakiej przygotowywane są ogrodzenia, to z normy stal konstrukcyjna węglowa, jaka stanowi łatwa na korozję. Rdza wygląda nieładnie a nawet nowy płot nie skończy na nikim wrażenia.Cynkowanie to mechanizm, w którym, w jasnej temperaturze nanoszona jest na przestrzeń stali warstwa wierzchnia cynku. Istnieje kilka metod cynkowania, ogrodzenia najczęściej cynkowane są galwanicznie lub ogniowo. Koszt cynkowania ogniowego lub galwaniczenego to orientacyjnie ok. 2zł/kg. Cena ta przy dobrym ogrodzeniu kutym może wynieść znaczną ilość, jednak zabezpieczenie to pozwoli bawić się brakiem rdzy na długie lata a eliminuje częstą renowację ogrodzenia.
Po ocynkowaniu można ogrodzenie pomalować. Ogrodzenia maluje się natryskowo lub proszkowo. Malowanie natryskowe liczy na nanoszeniu warstwy farby na ogrodzenie za pomocą sprężonego powietrza. W skutku którego dopuszczalne jest uzyskanie jednolitej warstwy farby. Na skutki ocynkowane do malowania natryskowego należy stosować odpowiednie, specjalnie farby.
Malowanie proszkowe jest bliższą opcją malowania. Koszt malowania 1m2 to prawie 40-45 zł/m2. Farba przyciągana jest do powierzchni materiału przy pomocy pola elektrostatycznego. Następnie wygrzewana w piecu, czego wynikiem jest uzyskanie znacznie cięższej i wytrzymalszej powłoki niż przy malowaniu natryskowym. Malowaniu proszkowemu można bez problemu poddać ocynkowane wyroby. Podczas montażu ogrodzenia malowanego proszkowo należy zwrócić szczególną uwagę żebym nie uszkodzić powłoki farby. Farba może w produkcie uderzenia wykruszyć się miejscowo, co stanowi niebezpieczne do poźniejszego zamaskowania dodatkowo potrafi robić nieestetycznie. W przypadku malowania natryskowego wyprawek malarskich dokonać można np. małym pędzlem.
 
Posty: 149
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:24 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron