Kominki marmurowe – ostatni styl

Kominki marmurowe – ostatni styl

przez Karola83 » Pt maja 26, 2017 6:40 am

Wykorzystanie naturalnego kamienia we nowych wnętrzach, to dzieło ukazujące się nieograniczonymi możliwościami. Kominki marmurowe są elementem coraz częściej pojawiającym się w nowych przestrzeniach. Stanowią niezwykle atrakcyjny akcent dekoracyjny, który wpływa, że pomieszczenie stoi się bardziej udane.Panująca obecnie moda na marmur udowadnia, że nowoczesne wnętrza nic nie wymagają istnieć pozbawione systemie i wielkości. Coraz bardzo projektantów wnętrz też ich świadomych klientów, uczy się, że wykorzystywane od pokoleń szlachetne materiały, w maksymalnym stopniu panują nad masowo produkowanymi elementami dekoracyjnymi.

Trwałość, elegancja i ładny projekt to zalety, które wpływają kolejne pokolenia klientów do eksponowania elementów wykonanych z kamienia naturalnego w najbardziej atrakcyjnych częściach swych domów. Kominki marmurowe wykorzystywane w salonach mogą liczyć wyjątkowo efektowny element wyposażenia. Dadzą one na pozyskanie dobrej, i zarazem niezwykle popularnej aranżacji.Wielką zaletą marmuru stanowi jego różna kolorystyka. Paleta barw i rodzajów, jakimi opowiadają się wyroby zbudowane z tego szlachetnego kamienia, sprawia, że nawet kominki klasyczne, łączone we pomieszczeniach już od setek lat, widziane są wciąż za niezwykle interesujące. Marmurowy portal kominkowy liczony w środek precyzyjny, razem z ustalonym wzorem, zawsze określać się będzie jedną indywidualnością. Ze powodu na jedno ułożenie struktury wzorów, pojawiających się na kamieniu, każde tworzone kominki marmurowe są w określonym etapie niepowtarzalne.

Warto podkreślić, że nawet kominki francuskie mogą wyglądać korzystnie w atrakcyjnym i nowym wnętrzu. Tworząc przeciwwagę dla minimalistycznych, sterylnych aranżacji, bogato zdobione kominki marmurowe włożą do pomieszczenia odrobinę eleganckiego przepychu. Dzięki temu osiągnięte wizualne wrażenie, może wykazać się ważne i zarazem nieco intrygujące.

Marmur we wnętrzach jest obecnie bardzo popularny. Gdyby jego zastosowanie jest spokojne z polskimi upodobaniami estetycznymi, toż warto poznać zakup jakichś marmurowych dodatków. Pamiętajmy, że artykuły z kamienia naturalnego określają się bardzo wysoką odpornością również będą potrafiły dobrze być nam przez lata. W ruchu spośród ostatnim ustalając się na wybór konkretnego marmurowego elementu, nie watro zamykać się szybko przemijającą modą. Starajmy się zdecydować na skutek drogi i klasyczny, jaki będzie wspaniale dekorować nasze mieszkanie niezależnie od obracających się nieustannie wnętrzarskich trentów.
 
Posty: 149
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:24 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Kominki marmurowe – ostatni styl

przez Karola83 » Pt maja 26, 2017 6:43 am

OGRZEWANIE PODCZERWIENIĄ – czy ogrzewanie elektryczne potrafi stanowić zniszczone i energooszczędne?

Coraz częściej na placu słychać o ogrzewaniu podczerwienią bądź też ogrzewaniu panelami INFRARED. Dużo z Państwa na że ma kilku reklamy na owy fakt, zatem o zapoznać kilka faktów i przybliżyć tą metodę, ponieważ warta jest poznania.

Reklama: http://piece-kaflowe.com.pl/


Metoda leczenia INFRARED bazuje na wykorzystaniu szczególnej długości fal podczerwieni – ich zaangażowanie jest identyczne z odczuwaniem wpływu promieni słonecznych, jednakże promieniowanie wydawane przez grzejniki INFRARED pozbawione jest światła widzialnego.
Ten typ promieniowania już od dosyć dawna wykorzystywany stanowi w saunach na podczerwień ( salony kosmetyczne) również w wielu różnych urządzeniach o określeniu rehabilitacyjnym.
Promieniowanie w paśmie dalekiej podczerwieni stanowi jakimś ze faktów całego spektrum promieniowania pochodzącego ze słońca. Ma ono ilość promieniowania podczerwonego widma światła, a z początku większej długości fali nie jest otwarte gołym okiem, podobnie zresztą jak promieniowanie ultrafioletowe. Daleka podczerwień korzystnie wpływa na całe organizmy ludzkie.
Promieniowanie to ma zdolność przenikania, załamywania, emitowania oraz odbicia. W chwili, gdy promieniowanie dalekiej podczerwieni przechodzi przez skórę do tkanek podskórnych w zupełnie położonych warstwach skóry efekt cieplny powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych włosowatych. Dzięki temu przychodzi do wydajniejszego obiegu krwi, natomiast stworzone w niniejszy możliwość ciepło wspomaga usuwanie z ciała toksyn oraz produktów przemiany materii.

W panelach INFRARED wykorzystana jest dokładnie opisana powyżej technologia - promienie cieplne. Najważniejszą zaletą takich paneli jest fakt, iż nie ogrzewają one najpierw powietrza (jak wtedy tworzy znaczenie w dawnych, konwekcyjnych systemach grzewczych, łącznie z konwekcyjnymi systemami niskotemperaturowymi) ale działają najpierw bezpośrednio na człowieka i przedmioty wydobywające się w terenie ich promieniowania. Nagrzane ściany oraz sprzęty akumulują dobro i wymieniają je do pomieszczenia znacznie skutecznie niż przy grzejnikach standardowych. Temperatura odczuwalna przez człowieka przy wykorzystaniu tego rodzaju ogrzewania jest znakomitsza niż faktyczna temperatura powietrza, więc możemy dostać duży komfort cieplny. Istnieje toż technika „zaczerpnięta z słońca”, więc przypomnijmy sobie gdy to uczestniczy w naturze – jak fajnie jest odnaleźć się w obszarze promieni słonecznych w mroźny dzień. Mamy wtedy ciepło pomimo faktu, że temperatura powietrza pewno żyć nawet ujemna.
Dzięki takiemu podejściu przy zastosowaniu grzejników emitujących podczerwień temperatura odczuwalna zawsze jest większa niż rzeczywista temperatura powietrza miana w danym miejscu. Ta odpowiedź to jakiś 2-3 stopnie, co już pozwala ograniczyć zapotrzebowanie energetyczne tego modelu ogrzewania o jakiś 20 % w zestawieniu z nowymi systemami grzewczymi.


W wypadku ogrzewania falami podczerwieni w umieszczeniu nie występuje zjawisko gwałtownej cyrkulacji powietrza, czyli konwekcji. Całe pomieszczenie ogrzane stanowi w równomiernie (nie ma różnic pomiędzy temperaturą przy podłodze a temperaturą pod sufitem) i dodatkowo ciepło odczuwalne jest blisko już po włączeniu grzejnika. Nie potrzeba liczyć na ogrzanie powietrza w wnętrzu, wchodzą do nas bezpośrednio fale cieplne, które emituje grzejnik. Dzięki temu, że w trakcie działania grzejnika infrared ciepło akumulowane stanowi w ścianach i materiałach tkwiących w działu grzejnika a potem oddawane do miejsca, można wiele zmniejszyć częstotliwość włączania panela (o ile zastosujemy regulator temperatury) a co za tym idzie znowu oszczędzić energię. Dodatkowo – brak cyrkulacji mas powietrza, czyli brak „chodzących” w powietrzu pyłków i kurzu działa te grzejniki bardziej pozytywnymi do użycia przez kobiety chorujące na alergie wziewne.
Możemy i ograniczyć wrażenie utraty ciepła spowodowane „ucieczką” ogrzanego powietrza przez otwarte drzwi lub podczas wietrzenia pomieszczenia. O ile nie zrobi się przy tym za wielkiego przepływu mas powietrza to kilkunastominutowe wietrzenie umieszczenia w warunkach zimowych łatwo nie przychodzi na komfort cieplny osób widzących się w rozmiarze działania grzejnika infrared.
Reasumując:
KTÓRE SĄ WŁASNOŚCI OGRZEWANIA PODCZERWIENIĄ?

- niskotemperaturowa emisja ciepła bez promieniowania świetlnego

- grzejniki nie wysuszają gwałtownie powietrza w pomieszczeniach, jednocześnie sukcesywnie dogrzewają i dosuszają ściany - zapobiega to występowaniu pleśni oraz grzybów. Nagrzane ściany akumulują słońce i odnoszą je do miejsca na podstawie konwersji znacznie efektywniej niż przy standardowych grzejnikach konwekcyjnych.

- brak konwekcji powietrza i spalania kurzu (idealne dla alergików, niezbędne dla przeciętnych dzieci także postaci z faktami krążenia)

- ekonomia użytkowania. Wysoka wydajność dzięki dużej reakcji - grzejnik nie potrzebuje czasu na "rozgrzanie", bardzo wielka wydajność cieplna grzejników.

- brak różnic w temperaturze pomiędzy różnymi poziomami pomieszczenia, możliwość dostosowania temperatury dla wszystkiego pomieszczenia osobno.

- dobry oraz mocny montaż, brak potrzeby ciężkich i eleganckich instalacji

- komfort obsługi, ogólna czystość w miejscu

KOSZTY EKSPLOATACJI PRZYKŁADOWEGO GRZEJNIKA INFRARED

nominalna moc grzejnika - 300 W
chwila pracy ciągłej - 24 h
zużyta energia - 7,85 kWh x cena 1 kWh według stawek lokalnych dla konkretnej taryfy
(pomieszczenie 10 m2, wysokość 2,85 m, temperatura uzyskana i trzymana 26 st. C, budynek postawiony w latach 50-tych)
Powyższe wyliczenia dotyczą ciągłej pracy grzejnika bez zastosowania regulatorów temperatury i szczelin w produkcji grzejnika!!!

Przy tych trendach w projektowaniu domów energooszczędnych, lub daj pasywnych żyć widać ten obecnie system punktowego ogrzewania elektrycznego że istnieć się najlepszą alternatywą dla organizmów wymagających olbrzymich nakładów inwestycyjnych. Idealnym także znacznie zdrowym rozwiązaniem mogłaby istnieć instalacja złożona z wysoko opisanych grzejników oraz zasilających je ogniw fotowoltaicznych (baterii słonecznych) i kolektorów słonecznych do pracy czystej wody użytkowej. Niestety w poznaniu od kolektorów słonecznych dostarczających do pracy c.w.u. ogniwa fotowoltaiczne w chwili ważnej nie są jeszcze objęte dotacjami promującymi ich zwracanie. Tym natomiast teraz w współczesnej chwili wykorzystanie do ogrzewania paneli infrared (nawet zasilanych z zewnętrznych źródeł energii elektrycznej) w powiązaniu z kolektorami słonecznymi do pracy c.w.u. jest ciekawą alternatywę cenową wobec kosztów zakupu urządzeń, budowie i późniejszej eksploatacji stałopalnych i gazowych systemów ogrzewania i pracy c.w.u.
Pozostawiam to do decyzji czytelników...
 
Posty: 149
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:24 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron