Jak odrestaurować stare zepsute schody kręcone

Jak odrestaurować stare zepsute schody kręcone

przez Karola83 » Śr gru 14, 2016 8:15 am

Odwieczny dylemat, przed którym stoją właściciele starszych domów, w których wysłużone, niejednokrotnie poprzecierane i zniszczone przez nasze pociechy schody prezentują opłakany stan. To możemy spowodować zaś w który środek je odnowić?Na pozór łatwa rzecz, ale zawsze może przysporzyć wielu kłopotów. Na chyba nie jest zdecydowanie to zrobić, ponieważ musimy sobie uświadomić, iż z byłego nowego zupełnie nie zrobimy. Przeprowadzenie na wielki połysk będzie to raczej mało osiągalne. Otóż choćby będąc dobry sprzęt, tzn.: szlifierkę taśmową, oscylacyjną również wszą gamę różnej grubości papierów ściernych, cięzko jest dopracować jakiekolwiek zakamarki, profile i terytorium ważne dla maszyn. Potrafimy się nieżle nagimnastykować, i wbrew to wynik niekoniecznie musi nas zadowolić.
Zatem co wykonać? Najlepszym systemem jest zastosowanie postarzania, czyli nadanie całości efektu rustykalnego przez szczotkowanie. Proces ten nie potrzebuje dużej dokładności i znacznych umięjetności. Wystarczy z większa przeczyścić całość, usuwając stare powłoki lakiernicze przy pomocy szlifierki niskoobrotowej, narzędzi ręcznych i całej serii szczotek drucianych z niczego węglowego. A tak wszystek z jednych elementów dopracowujemy staranie, po tym nakładamy patynę. Powstałe włosia lekko wygładzamy papierem polerskim i teraz w system tradycyjny, lakierujemy trzykrotnie, przy użyciu wałka. Starą barierkę prawidłowo zdjąć zupełnie czy wybrać coś pasującego do efektu rystykalnego np. kute żelazo. Również w tak to popularny i delikatny sposób możemy uzyskać dość ciekawy wynik, przy niewielkim wkładzie polskim i odrobinie chęci. Polecam wszystkim majsterkowiczom także osobom, które lubią samemu coś ulepszyć w budynku.
 
Posty: 149
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:24 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Jak odrestaurować stare zepsute schody kręcone

przez Karola83 » Śr gru 14, 2016 8:19 am

Najsłynniejsze schody na globie

O ile dają na co dzień do wspinaczki na piętro, o tyle potrafią same być się idealnym poglądem na którykolwiek z tematów zwiedzania w trakcie wycieczki. Które schody należy zauważyć także czemu są tak ciekawe?Schody z klasztoru
Legenda głosi, iż w klasztorze Santa Fe w Drugim Meksyku tamtejsze schody spiralne zbudował sam święty Józef. Po śmierci projektanta siostry zakonne spostrzegły, że w nowo wybudowanej kaplicy braknie schodów panujących na chór. Po modlitwach do świętego Józefa do bram klasztoru zapukał staruszek, który pojąłem o kłopocie zakonnic i ustalił się dopomóc. Na osiołku którego przyprowadził wiózł tylko skrzynkę z narzędziami. Po wielu miesiącach działalności w zamknięciu siostry zobaczyły wyjątkowe, spiralne schody, a rzemieślnik tajemniczo zniknął.
Pokazało się, iż całą konstrukcję zbudowano z drzewa, które w Kolejnym Meksyku nie występuje, i do wybudowania jej nie użyto ani jednego gwoździa, ale drewnianych kołków. Eksperci badający następnie wpisanie na chór stwierdzili, że nie powinny one utrzymać ani jednego człowieka, a mimo tylko parę osób łatwo nimi chodziło. Sprawienie ich miano cudowi i świętemu Józefowi. Cud argumentowano i ilością stopni – noszą ich 33, dokładnie tyle, jak dużo lat był Chrystus.

Schody w Lednicach
Historia budynku w Lednicach, należącego do Lichtensteinów, rozpoczęła się od twierdzy, natomiast toż ona jako pierwsza stała w miejscu obecnego dzieła architektonicznego. Dopiero w XVI wieku zdecydowano się przebudować ją na dom w trybu renesansowym, jednak także toż nie zadowoliło ówczesnych właścicieli. Całe stulecie następnie pałac został zmieniony na budowlę barokową, ale oraz aktualny stopień nie był zbyt dużo, ponieważ obecnie w XVIII wieku Jerzy Wingelmüller zdecydował się na drugą, radykalną zmianę wizerunku – tym zupełnie wybrano popularny wówczas styl nowogotycki.
Sprawa ta, tak ale a większość zwiedzających, wiąże się przede ludziom na przepięknej fasadzie, kiedy a wszelkiej konstrukcji pałacu, ale kilku wie, że w ośrodku pałacowej biblioteczki mieści się prawdziwe dzieło sztuki – schody. Drewniane balustrady kunsztownie ażurowe zdobienia zbudowane z pierwszego pnia dębu! Podobno powstawały przez około 20 lat! To konkretne arcydzieło, którego nie możemy przeoczyć podczas wizyty w Lednicach.Schody z Mauthausen-Gusen nazywane „schodami śmierci”
Znane, jednakże nie tak niezmiernie oraz inne, ale jeszcze wpisujące się w ludzką historię. Oczywiście jak wtedy Syzyf, tak więźniowie obozu koncentracyjnego w Mauthausen-Gusen w Austrii wspinali się, objuczeni pakunkami z granitem, po 186-stopniowych kamiennych schodach. Wielokrotnie dawało się, iż granitowe bloki wypadały, miażdżąc nieszczęśników podążających parę stopni niżej, bądź więźniowie opadali z skali i prowadząc swych znajomych spadali z ograniczonych schodów do bajora. Było się ono zarazem posępnym cmentarzyskiem, jak również pomnikiem ich cierpień.
Straże rozstawione stały nie tylko u podnóża schodów, a więcej w sposobie, jak oraz na wierzchu, tak żeby mieć możliwość skontrolować, bądź więźniowie przez przykład nie mają zbyt lekkich kamieni, ale oznaczało co właśnie następny powód do bicia czy stosowania okrutnych kar. A tak silne, strome schody były się niemym świadkiem ludzkich cierpień; historią jedną w sobie, upamiętniającą obecnie na zawsze okrucieństwo z jakim możemy traktować bliźniego.

Schody „genetyczne” - Watykan
Giuseppe Memo – twórca przepięknych spiralnych schodów – całkiem nieświadomie (kto mógł się spodziewać, że dwadzieścia jeden lat później wszystko się zmieni) stworzył wielkie dzieło książki w sercu Watykanu. W 1932 roku powstały kunsztownie zdobione spiralne schody złożone z 2 odrębnych żelaznych elementów. Drink spośród nich przyznawałem do zajmowania się w głowę, i inny w dół. W współczesny sposób Giuseppe zasłynął w Watykanie dzięki dobremu projektowi bogato zdobionych schodów.
Niestety rok 1953 przyniósł nieoczekiwaną kolej w pojmowaniu, ale i patrzeniu na stworzenie spiralnych schodów zamkniętych w Watykanie. Nagroda Nobla w branży medycyny została wręczona dwóch genetykom, którzy wykonali będący budowę DNA typ podwójnej helisy, tak bliźniaczo podobny do spiralnych schodów Giuseppe Memo. W niniejszy rada możemy pozwolić, że te schody nabrały zupełnie nowego znaczenia. Dla zaznajomionych z faktem mogły trwać się symbolem nauki ale ponadto rozwojem genetyki.

Schody ruchome z Japonii
Na kraniec ciekawostka z Japonii – w Kawasaki istnieją najkrótsze na świecie schody ruchome. Wynoszą one całkowicie 83 centymetry. I że najkrótsze, tylko również odnalazło się dla nich środowisko w Księdze Rekordów Guinnessa. Podobnej długości schody ruchome wolno wyszukać ponadto w Polsce, a głęboko w CH Promenada w Warszawie.

Więcej o schodach: http://www.kielceschody.pl/
 
Posty: 149
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:24 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron