Rolety, plisy - tradycyjne zasłony okienne

Rolety, plisy - tradycyjne zasłony okienne

przez Mati78 » Śr lut 15, 2017 8:45 am

Roleta tylko jedyna spośród kilku rodzai przesłon okiennych. Z zmian występuje też dużo odmian samej rolety. Standardowa roleta robiona pochodzi z szeregu długich pasów poziomych lub pionowych, tworzonych z drugich surowców, np. z drzewa, plastiku, a nawet metalu.

Lamele – czyli pasy rolety, związane są za pomocą łańcuszka. Roletami można swobodnie poruszać całkowicie przesłaniając, odsłaniając odrobinę bądź całkowicie okna.
Osłonami można sterować ręcznie lub używając automatyki. Rolety sterowane automatycznie wyposażone są w przewodnik bądź włączniki położone na ścianie w pobliżu okna. Możliwe jest kierowanie samymi pasami i czy wszelką roletą. Dostarczane są gra tym przesłony bez lamel – jest obecne roleta wiążąca się z jakiejś płachty materiału, osłaniającej okno.
Istotna typologia rolet wewnętrznych, to podział pod kątem metody montażu. Pod tym powodem istnieją przesłony wolnowiszące bądź też rolety w kasecie z szynami. Montaż rolet wolnowiszących jest inwazyjny – kładzie się je do ściany, sufitu albo górnej ramy wnęki okiennej. W współczesnej form instalacji, dobrze dopasowane rolety, będą tworzyć piękną dekorację również w modernistycznym stylu z powodzeniem zastąpią standardowe firanki czy ochrony. Inny sposób mocowania - roleta w kasecie, liczy na rolowaniu rolety do szykownej skrzynki, przymocowanej do obramowania okiennego. Montaż jest bezinwazyjny – kasetę po prostu trzeba rozwiązać na wysokiej ramie okna, a żyłki mocujące zaczepić o dolną ramę.
Do niezmiernie ciekawych osłon okiennych należą również plisy (inaczej: rolety plisowane). Plisy, to oczywiście komfortowa zasłona okienna, oraz jej prymat nad pozostałymi rodzajami osłon wynika spośród rozwiązania, że plisą wolno osłonić jakikolwiek składnik przeszklenia. Czyli, na przypadek jest szansę zasłonić górę bądź produkt i ponadto wszelki inny, dowolny fragment okna. Kolejnym pozytywnym elementem tego przykładzie przesłony okiennej, jest wówczas, iż są praktycznym wyjściem dla oryginalnych okien, jak trapezowe, kołowe, łukowe itp.
Podsumowując, standardowe osłony okienne (poza tradycyjnymi firankiami i zasłonami naturalnie) to rolety i plisy, ale dodatkowo żaluzje, o jakich nadal nie było mowy w obecnym artykule. Jednakże żaluzje powszechnie brane są, na przypadek w budynkach, urzędach, bibliotekach publicznych a tegoż modelu instytucjach - raczej rzadko żaluzje chciane są poprzez swoich mieszkańców. Rolety oraz plisy to prosty, wygodny i bezpieczny wyjście na ubezpieczenie okien w zakładu albo wnętrzu.
 
Posty: 37
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:07 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Rolety, plisy - tradycyjne zasłony okienne

przez Mati78 » Śr lut 15, 2017 8:52 am

Antywłamaniowe okno z roletą - kiedy zatem wykonywa?

Zabezpieczyć dach przed złodziejami bądź włamywaczami można na kilkoro sposobów – podstawowym spośród nich będzie prawo alarmu antywłamaniowego. Jednakże, jeżeli chcemy kompleksowo zabezpieczyć budynek oraz rodzinę warto przemyśleć o drugich systemach ochrony. W tym wpisie zainteresujemy się duetem: okno i roleta przeciwwłamaniowa.

Reklama: Zewnętrzne rolety rzymskie Poznań

Okno i roleta antywłamaniowa w działalności
Okno wraz z roletą podpina się za pomocą specjalnych czujników do okuć okiennych – sposób ten, powoduje, że wszystka próba poruszenia okna wywołuje alarm. Podpięcie okien i rolet do organizmu alarmowego w zakładzie zapewnia dodatkową korzyść – podczas dłuższego wyjazdu właściciela lub posiadaczy rolety będą grały obecność w lokalu, co pomoże odstraszyć potencjalnego włamywacza. Z reguły odpowiednio zabezpieczony dom odstrasza złodziei, albowiem włam do niego szedł długo, wymagałby specjalnego aparatu również był szczególnie niebezpieczny – im długo trwa włam tym słynniejsze jest zagrożenie fiaska, a nawet wpadki.
Roleta kontra złodziej
Załóżmy jednakże, że złodziejowi uda się rozpracować sposób alarmowy. Jak wobec tego, przed przyjęciem się do domu powstrzyma go roleta? Mianowicie roleta z silnikiem elektrycznym urządzona jest w wieszaki blokujące, które gwarantują sztywne połączenie między pancerzem rolety, a wałem napędowym. Więc uniesienie rolety jest właściwie niemożliwe. W roletach manualnych zaczyna się rygiel ręczny, którego celem podobnie jest uniemożliwienie uniesienia rolety z zewnątrz.
Okno kontra złodziej
Czym razem zakładamy, że złodziej poprawił się także poprzez organizm alarmowy, ale i przez roletę – do zdobycia zostało okno. W nowoczesnym budownictwie traktowane są pakiety dwu albo choćby trzyszybowe – między innymi dla zwiększenia bezpieczeństwa. W poszczególnym oknie możemy zrobić szyby innego typu. W projektu ochrony antywłamaniowej jako szybę zewnętrzne powinno wybrać się szybę laminowaną – szyba ta szanuje się z niewielu warstw szkła sklejonych ze sobą specjalistyczną folią. Rozbicie jej, jest łatwo niemożliwe, ale choćby że komuś uda się ją rozbić – szyba nie rozpadnie się – zaistnieje na niej po prostu pajączek.
 
Posty: 37
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:07 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron