Rozbieżności pomiędzy ASG również paintballem

Rozbieżności pomiędzy ASG również paintballem

przez Karola83 » Wt lis 22, 2016 12:52 pm

ASG i paintball są obecnie niezwykle prostymi rozrywkami wśród młodych ludzi, w tym zwykle mężczyzn. Jednakże nie brakuje też osób zaciekawionych tematem. Wciąż przybywa ludzi, dla których istnieje tylko pragnienia oraz styl na życie wolnego czasu.Rozgrywki robi się same z przeróżnych okazji, na dowód z przyczynie czyichś urodzin lub same wieczorów kawalerskich. Jednakże ciągle, pomimo rosnącej popularności obu rozrywek wiele firm myli paintball z ASG albo myśli, iż istnieje zatem jakieś oraz to jedyne. Różnica między tymi dwiema naukami jest jednakże dość spora.
ASG i paintball w projekcie
Skrót ASG pochodzi z angielskiego Air Soft Gun i oznacza repliki broni palnej, produkowane głównie w klasy 1:1, lecz dają się też skale 1:3 także inne. Repliki te strzelają najczęściej plastikowymi kulkami o średnicy 6 lub 8 mm. Istnieją i kulki metalowe, jednak są one w grupy środowisk zakazane, gdyż posiadają kluczową masę czy mogą stanowić duże. Repliki obraca się w trakcie zespołowych rozgrywek pozorujących walkę.
Paintball istnieje jeszcze rodzajem gry zespołowej, która polega na imitowaniu walki, jednak tu odnosi się markerów, czyli narzędzi zbliżonych odcieniem do normalnej broni, strzelających kulkami wypełnionymi farbą. W okresie trafienia przeciwnika kulka rozbija się i pozostawia kolorowy ślad na jego założeniu, masce, ciele albo markerze, to wywołuje eliminację zawodnika z gry.
Kluczowe różnice


ASG zatrzymuje się w szerokiej sile na replikach broni również jako najprawdziwszym odwzorowaniu wyposażenia prawdziwych żołnierzy. Producenci replik ASG starają się otrzymać oraz największy realizm ich wyglądu. Pistolety też są doskonałą treningową alternatywą dla miłośników strzelectwa. Możemy wtedy rzec, że jest dobrze militarne aniżeli paintball, w którym pali się z markerów oraz może iść za dużo sportowy i lekki.
Plastikowe kulki do ASG ważą średnio koło 0,25 grama, tymczasem kulki paintballowe są bardzo trudniejsze plus większe. Zamknięta w nich farba zostawia ślady, poprzez tego od razu widać, z ktoś został trafiony, tego w wypadku ASG często nie jesteśmy w okresie stwierdzić. Dlatego jeszcze tak ważne jest przestrzeganie zasad fair play, by wszystek się dał się do trafienia.
Dyscypliny różnią się także techniką wystrzeliwania kulek. W ASG są one wypychane poprzez napędzany prądem tłok bądź odciąganie sprężyny, lecz w paintballu wyrzucane są dzięki butli z dwutlenkiem węgla bądź ze sprężonym powietrzem.
Repliki ASG są zazwyczaj droższe od markerów paintballowych. Kulki do ASG są tymczasem tańsze, bowiem w sukcesu kulek do paintballa posiadamy do rezygnowania z bardziej delikatnym procesem realizacji, tego oznacza także większe jej koszty.
Paintball utrzymywał się początkowo w USA a do dziś ma charakter głównie rozrywkowy. Uchodzi za sport drużynowy. ASG jednak tworzy swoje korzenie w Azji. To obecnie tam – w Japonii, Chinach, Hongkongu a na Tajwanie projektuje się i robi część sprzętu. Inny od paintballa charakter airsoftu, liczący na wykonywaniu możliwie jak najdokładniejszego podobieństwa do autentycznej broni palnej jest bezpośrednie źródła przede każdym marce w polskich wysoce zmilitaryzowanych i zagrożonych ze części sąsiadujących potęg wojskowych. Mowa tu o Tajwanie i Korei Południowej.
 
Posty: 149
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:24 pm
Lokalizacja: Polska

Re: Rozbieżności pomiędzy ASG również paintballem

przez Karola83 » Wt lis 22, 2016 12:56 pm

Air-Soft-Gun skąd do nas przybył?

W okresie rozpowszechniającej się globalizacji możemy stwierdzić aktywny rozwój rynku obejmujący wszą dyscyplinę egzystowania. w najczystszym szczeblu utrzymują się strefy elektroniczne, motoryzacyjne, budowlane oraz tekstylne.Import ekonomicznie wyprodukowanych materiałów i surowców staje się coraz szerzej wykorzystywany, będzie rzeczywiście do momentu w którym opłacalność nie przewyższy nakładów produkcji naszej.
Rynek replik air-soft-gun przed wybuchem rewolucji sprowadzania wyrobów tego typie z Chin właściwie nie istniał. Stary co zabawki, zasilane siłą mięśni, z słabego i kładącego się niezmiernie szybko plastiku. Nikt nie wróżył im zawrotnej przygody na obszarze międzynarodowym. Potężny rozkwit firm wykonywających te zabawki umocnił ich światową popularność wśród takich dyscyplin ekstremalnych jak paintball. Obecnie w swym kraju trudno wyszukać miasto lub nawet najdrobniejsze miasteczko w którym nie byłoby odpowiedniej rodziny bądź miejsca przeznaczonego na ostatnią praca. Sprawa rozwinęła się razem z nowym do ostatniej chwili ruchem rekonstrukcyjnym. Łączy on jakości wzorujące się na oddziałach zbrojnych, partyzanckich albo policyjnych współczesnej Polski.Repliki karabinów ASG


Pojawienie się replik broni asg umożliwiło zorganizowanie ekwipunku oraz umundurowania odwzorowującego w 100% kształt i formy wykonań tych kategorii. Pozwoliło to sporo ciekawym się tą tematyką stawać się z dnia na doba w wszyscy umundurowanym i wyposażonym żołnierzem. Elementy realizmu poszły jednakże dalej. Organizacja, mundury, odznaczenia i akcesorium dotarły w stałym etapie do osoby ludzi zrzeszonych w strukturach takich jak Harcerstwo lub Strzelec – pokazując że stanowi obecne drogi rozwiązanie na ćwiczenie i danie bycia myśli obrony społecznej i samodyscypliny. Obecnie takie „zabawki” potrafią przyciągać młodzież do unii krzewiących patriotyzm i edukować w sprawie świadomości narodowej połączonej wielokrotnie z wysiłkiem fizycznym.

Paintball - http://b3team.com.pl/
 
Posty: 149
Dołączył(a): Cz wrz 08, 2016 3:24 pm
Lokalizacja: Polska


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość
cron